İptal, İade, Değişim

Ürün İade - spotpazarı.com
 
Ürün iade istekleri Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği hükümleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.
 
Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.
 
İade ettiğiniz ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra, ürünleriniz kabul işlemini takiben işlem sırasına göre incelenmektedir. İade ürünleriniz tarafımıza ulaştıktan sonra 10 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektirİadenizin geri ödemesi sitemizde sipariş verirken gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemine göre (Peşin/taksit) geri ödenecektir. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir.
  
 
İade Koşulları
 

 spotpazarı.com adresinden satın almış olduğunuz kullanılmamış, hasarsız  ürünlerinizi, 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

· Kurulumu/montajı yapılmış ürünlerin iadesi söz konusu değildir.Bazı ürünlerde montaj işlemi gerçekleştikten sonra tekrar sökülürken birleşim yerlerinde hasar oluşmaktadır.Bu nedenle orijinal ambalajı bozulmuş, tekrar satılabilirlik vasfını kaybetmiş ve başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin de iadesi kabul edilmemektedir.

· Siparişinizi teslimat anında kontrol ederek teslim almanız gerekmektedir.Hasarlı ya da eksik olan ürün/ürünleri mutlaka kargo yetkilisine/elemanına HASAR TESPİT TUTANAĞI ile kayıt altına aldırmak müşterilerin sorumluluğundadır.Hasarlı ürünleri teslim almadan geri iade etmeniz gerekmektedir, kontrol edilmeden teslim alınan hasarlı/eksik sipariş veya ürünlerden firmamız sorumlu tutulamaz.

· Ürün orijinal ambalajının zedelenmiş olması durumlarında ürünün tekrar satışa sunulabilir olması koşulu aranır. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte faturasının da mutlaka gönderilmesi gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız şekliyle iade etmeniz gerekmektedir.Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez.

· Ürün bize ulaştıktan sonra incelenir ve iade koşullarına uygun olduğu takdirde kabul edilerek siparişteki ödeme metodunuza göre geri ödemeniz gerçekleştirilir.

· İade işleminiz gerçekleştiğinde tarafınıza e-posta ve sms yolu ile bilgi verilmektedir.

· Geri ödemenizin hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterecektir.

· Mağazalarımıza yapacağınız iadelerde geri ödeme, siparişte kullandığınız ödeme metodu kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ancak, havale/ EFT ve kapıda nakit ödeme metotlarından biriyle oluşturulan siparişlerin geri ödemesi IBAN bilgileriniz alınarak banka hesabınıza yapılmaktadır. 

· Havale/ EFT ile oluşturmuş olduğunuz siparişlerin iadesi durumunda ödeme yapılırken banka tarafından tahsis edilen komisyon tutarının iadesi yapılamamaktadır.